آشنایی با منطقه کارشیاکا در ازمیر

منطقه کارشیاکا

منطقه کارشیاکا در مساحتی 84 کیلومتری در شمال خلیج ازمیر واقع شده است که در شرق آن منطقه چیلی و در غرب آن منطقه برنوا قرار دارد. ارتفاع آن بین 1 تا 700 متر متغیر است و مناطقی چون بستانلی، آلای بی و نرگس در پایین و مناطقی مانند بایراکلی، ، گوموش پالا و یامانلار در دامنه ها قراردارند.
نقشه کارشیاکا
در عین داشتن آثاری از خانه های قدیمی و ساختارهای تاریخی، دارای جنبه های مدرن و همگام با علم، هنر و تفریح را نیز عرضه می کند. خط ساحلی کارشیاکا مملو از بارها ، کافه ها و نخلستان ها و همچنین افرادی است که دوچرخه سواری می کنند ، پیاده روی می کنند یا پیک نیک می کنند. خیابان های کارشیاکا تمام روز و شب شلوغ و پر جنب و جوش است. کارشیاکا نام خود را از موقعیت مکانی خود که درست در نقطه مقابل مرکز قرار دارد می گیرد. کارشیاکا اثری از گذشته با خانه های لوانتینه و ساختمان های تاریخی دارد.
decemkoholidayvillage

کارشیاکا به دلیل عمارتهایش معروف است. عمارت پانتی که یک مینیاتور کاخ در ونیز است. عمارت " وان در زی " ؛ که امروز به عنوان یک کافه خدمت می کند. خانه یادبود عمارت "لطیفه خانم " ، بنایی که "زبیده خانم" ، مادر رهبر بزرگ آتاتورک ، روزهای آخر عمر خود را گذراند و درگذشت. جزء مشهورترین عمارتهای منطقه است. حمام ترکی علی بی تاریخی ، که در آغاز قرن 19 ساخته شده است ، یکی دیگر از مکانهای مهم تاریخی برای دیدن در کارشیاکا است.

بازار کارشیاکا -- karşıyaka çarşı

بازار کارشیاکا یکی از محبوب ترین مناطق در ازمیر است. می توانید خرید کنید ، به نوازندگان خیابانی گوش دهید و غذاهای خیابانی را در بازار بچشید. کارشیاکا همچنین منطقه ای از موزه ها و هنر است. شما می توانید خانه عکاسی حمزه روستم ، آرامگاه و پارک یادبود زبیده خانم ، عمارت اوشاکیزاده (خانه یادبود لطیفه خانم) ، تئاتر سوآت تاشر در بستانلی و موزه علوم کارشیاکا را ببینید. کلیسای کاتولیک هلن ، کنیسه عزت عربی و کنیسه تاریخی حمام علی بی از دیگر ساختمانهایی هستند که ارزش دیدن دارند.
خیابان وسیعی که به محض پیاده شدن از کشتی کناک - کارشیاکا از شما استقبال می کند ، بازار معروف کارشیاکا است. در اینجا مغازه ها ، کافه ها ، کتابفروشی ها ، جواهرات و سایر مغازه ها درست کنار یکدیگر همیشه آماده استقبال از بازدید کنندگان هستند. شما همچنین می توانید در این بازار طعم های مختلف سنتی مانند "کوکورچ" و "دنرکباب" را بچشید.
بازار کارشیاکا

بستانلی -- Bostanlı

از طرف دیگر ، بوستانلی شلوغ ترین و محبوب ترین بخش کارشیاکا است که در آن رستوران های ماهی و گوشت است که هر روز تا ساعت های دیر وقت ، غذاهای بسیار لذیذ سرو می کنند. با کشتی یا تراموا می تونید از بندر کارشیاکا به راحتی خودتونو به بستانلی برسونید.
بستانلی1
برای لذت بردن از منظره می توانید یک پیاده روی طولانی در ساحل بستانلی برگزار کنید و روز را با یک صبحانه دلپذیر شروع کنید. اگر کنجکاوید و کارت موزه دارید ، می توانید یک روز پر از تاریخ و هنر را تجربه کنید. اگر در قایقرانی تجربه ای دارید ، می توانید به باشگاه ورزشی کارشیاکا که در آن دوره هایی برای کودکان و بزرگسالان وجود دارد ، بروید و می توانید قایقرانی کنید. اگر می خواهید با فرزندان خود یک روز خوب در دنیای حیوانات داشته باشید ، تای پارک در ماویشهر برای شما مناسب است. همچنین جشنواره های زیادی برای حضور در کارشیاکا وجود دارد ، از جمله جشنواره کارشیاکا در ماه سپتامبر ، جشنواره بین المللی رقص با حضور بسیاری از رقصندگان از سراسر جهان ، و جشنواره گل کارشیاکا همه ساله در محل بازار بستانلی برگزار می شود.
ساحل بستانلی

منطقه کارشیاکا از نظر سرمایه گذاری و خرید ملک

منطقه کارشیاکا داری موقعیتی مرکزی می باشد و از لحاظ دسترسی به بازار، ساحل ، مراکز خرید و ... از موقعیت خوبی برخوردار است. در این منطقه نیز مانند تمام مناطق شهر ازمیر بافت های قدیمی و جدید در کنار یکدیگر به چشم می خورد. در منطقه ماوی شهیر در کارشیاکا که به نسبت منطقه ای جدید به حساب می آید برج های بلند و مجتمع های چندین طبقه به چشم می خورد که بعضا دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر محله های کارشیاکا می باشد. اما در مجموع با وجود اینکه همچنان ساخت و ساز در این منطقه ادامه دارد به نظر می رسد که افزایش قیمت در این منطقه با شیب کمتری است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

چاپ   ایمیل