آشنایی با منطقه چیلی در ازمیر

منطقه چیلی

چیلی واقع در جنوب ازمیر با مساحت 13355 کیلومتری خود، یکی از بزرگترین مناطق استان به شمار می رود. در شمال این منطقه مِنه مِن، در جنوب و غرب آن خلیج ازمیر و در شرق آن نیز کارشی یاکا قرار دارد. فاصله آن از مرکز ازمیر 27، از منه من 18 و از کارشی یاکا 7 کیلومتر است.بهشت پرندگان ازمیر، پارک حیات وحش، منطقه سازمان یافته صنعتی آتاترک، آب شور چام آلتی و پایگاه هوایی چیلی، از جمله مکان های مهم این منطقه به شمار می روند که در زیر به تعدادی از آنها اشاراتی صورت می گیرد.
cigliizmir

بهشت پرندگان ازمیر -- İzmir kuş cenneti

هشت پرندگان ازمیر (İzmir Kuş Cenneti)، با 289 گونه پرنده در زمین های آب شور چام آلتی به مساحت 8000 هکتار واقع شده اند. در این پارک انواع پرندگان از قبیل: فلامینگو، لک لک، حواصیل ارغوانی، اردک سرسبز، آنقوت، پاشلک معمولی، کاکایی مدیترانه ای و ماهی خورک، زندگی می کنند. نی زارها، جزایر، شبه جزایر و حوضچه های نمک واقع در محوطه این بخش، آن را تبدیل به محل مناسبی برای انواع گونه های پرندگان کرده است. آب های شور حوضچه ها و آب های شیرین نی زارها، از جمله منابع تغذیه ماهی ها و سایر جانداران مختلف و پرندگانی است که در این ناحیه زندگی می کنند.
decemkoholidayvillage

این منطقه در سال 1982 به عنوان منطقه حفاظت و تولید مثل پرندگان آبی به ثبت رسیده که در فاصله 10 کیلومتری از مرکز چیلی و 26 کیلومتری از کارشی یاکا قرار دارد. این ناحیه که سالانه 50 هزار پرنده به آن سر می زنند، در مسیر کوچ پرندگان واقع شده و در آن دوربین ها و دوچرخه های گشت و گذار وجود دارد.
candarlipublicbeach

پارک حیات وحش -- Doğal yaşam parkı

پارک حیات وحش که از سال 2008 شروع به خدمت رسانی کرده، انواع حیوانات را در خود گنجانده است. همچنین، این پارک بزرگترین پارک حیات وحش اروپا محسوب شده و یکی از پروژه های معتبر این شهر به شمار می رود. به کمک اقدامات خاص انجام شده در این بخش، محیط لازم برای رفاه حیوانات فراهم گشته و 128 گونه و 1048 حیوان مختلف در این پارک زندگی می کنند. پارک حیات وحش که عضو آکواریوم و باغ وحش های اروپا (EAZA)، نیز می باشد، بیش از همه توجه کودکان را به خود جلب کرده است. در پارک حیواناتی چون: فیل های آسیایی، گاومیش آفریقایی، ببر، شیر، پوما، پرنده های شکار، پرندگان، سیاهگوش، کفتار، خرس، پناهگاه گرگ ها، جزیره میمون، باغ وحش کودکان، مرکز گرمسیری، کافه و مغازه های اشیای کادویی، نیز وجود دارند.

پارک حیات وحش ازمیر 365 روز از سال و 7 روز هفته برای بازدید عموم باز می باشد و ساعت پایان بازدید در ایام تابستان و طول هفته ساعت 18:30، آخر هفته ها 19:30، در ایام زمستان نیز راس ساعت 17:00 تعطیل می باشد. با اتوبوس های شماره 777 که از روبری اسکله کشتی های کارشی یاکا حرکت می کنند می توانید به این پارک دسترسی یابید.
izmir doğal yaşam parkı

منطقه چیلی از نظر سرمایه گذاری و خرید ملک

منطقه چیلی از نظر مسکن منطقه ای رو به رشد به حساب میاد چرا که به دلیل وجود زمین های خالی در این منطقه میزان ساخت و ساز علی الخصوص ساخت پروژه های بسیار شیک و مجهز در این منطقه به سرعت رو به افزایش است و با توجه به قیمت پایین ملک در این منطقه در مقایسه با مناطق دیگر مانند کارشیاکا یا برنوا و... فرصت خوبی برای سرمایه کذاری را ایجاب می کند. به طوریکه ارزش افزوده ملک حتی در یکسال گذشته در منطقه چیلی به وضوح قابل مشاهده بوده. همچنین نزدیکی این منطقه به کارشیاکا و مراکز تفریحی و مراکز خرید، وجود مدارس و مراکز آموزشی متنوع، واقع شدن دانشگاه کاتپ چلبی در این منطقه و راه اندازی قریب الوقوع تراموای کارشیاکا-چیلی بسیاری از شهروندان خارجی و ترک را ترغیب به سرمایه گذاری در این منطقه می کند.
kayrabeachclub

چاپ   ایمیل